Dzisiaj jest: czw 20 wrz 2018 01:00
Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
Aktualny kurs walut: 1 zł = £ 4.84

Kierowco w Wielkiej Brytanii, UWAŻAJ na głupią zabawę nastolatków

Wśród młodocianych chuliganów zapanowała nowa, szokująca moda - nastolatki dewastują zaparkowane samochody, rzucając się na przednią szybę i rozbijają ją swoim ciałem

Wśród młodocianych chuliganów zapanowała nowa, szokująca moda - nastolatki dewastują zaparkowane samochody, rzucając się na przednią szybę i rozbijają ją swoim ciałem. ‘Zabawa’ staje się coraz popularniejsza na Wyspach. Kierowcy powinni uważać, gdzie parkują swoje auta.

Jak informuje portal Daily Star, w ostatnim czasie internet podbijały różne, potencjalnie niebezpieczne trendy i wyzwania, takie jak ‘duct tape challenge’ (zaklejanie swojego ciała taśmą klejącą) czy ‘the choking game’ (podduszanie się). Najnowszym pomysłem nastolatków na zaistnienie w sieci jest... wskakiwanie na maski samochodów i rozbijanie szyb.

Nikt nie ma pojęcia jaki jest sens tej absurdalnej zabawy, jednak nagrania wideo nie pozostawiają złudzeń co do przyczyny uszkodzeń pojazdów. Niestety, w wyniku tego coraz powszechniejszego zjawiska cierpią niewinni ludzie. W Leeds, gdzie zabawa zdobyła największą popularność, nastolatki zdewastowały ponad 20 samochodów.

- Kiedy zobaczyłam swoje auto, byłam pewna, że ktoś rzucił w niego cegłą. Po obejrzeniu nagrania z miejskiego monitoringu nie mogłam uwierzyć własnym oczom. Nie rozumiem, po co ci chuligani rzucają się na szyby samochodów. Słyszałam, że ostatnio panuje taka moda, ale nie wiem kto przy zdrowych zmysłach zrobiłby coś takiego – skomentowała jedna z poszkodowanych, Michaela.

Informacje o nowym, niebezpiecznym i szokującym trendzie pojawiają się również w mediach społecznościowych. Poszkodowani zamieszczają zdjęcia zniszczonych pojazdów i zastanawiają się, jaki jest cel tego zjawiska.

Przedstawiciel rady miasta Leeds poinformował, że władze nie miały pojęcia o szkodliwej modzie, jaka panuje na ulicach. Obecnie zespół do spraw zachowań antyspołecznych konsultuje sytuację z Michaelą i innymi poszkodowanymi.

 

Ostatnie aktualności

Pomoc i wsparcie

Płatności obsługuje: