Dzisiaj jest: czw 20 wrz 2018 01:00
Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
Aktualny kurs walut: 1 zł = £ 4.84

Morderca Polaka z Longford (Irlandia) złapany

Oskarżonym o zabójstwo jest 24-letni Łotysz Rihards Lavickis. Proces w tej sprawie ma ruszyć 10 listopada. Nic nie wskazuje na to, aby do zbrodni doszło na tle rasistowskim bądź ksenofobicznym.

Oskarżonym o zabójstwo jest 24-letni Łotysz Rihards Lavickis. Proces w tej sprawie ma ruszyć 10 listopada. Nic nie wskazuje na to, aby do zbrodni doszło na tle rasistowskim bądź ksenofobicznym.

Przypomnijmy przebieg zdarzeń - do tragicznego w skutkach przestępstwa doszło 1 listopada tuż przed południem, po godzinie jedenastej. Arkadiusz Czajkowski, Polak, którego tożsamość została podana do wiadomości publicznej, został napadnięty w pobliżu swojego miejsca zamieszkania, na ulicy Great Water. Pochodzący z Łotwy napastnik zadał 31-letniemu mężczyźnie kilka ciosów nożem w klatkę piersiową, ale temu udało się uciec.

Dobiegł do pobliskiego centrum handlowego, gdzie robiąca zakupy pielęgniarka natychmiast przystąpiła do pierwszej pomocy. Szybko wezwano karetkę pogotowia i policję, ale życia Polaka nie udało się uratować. Niedługo po przewiezieniu do szpitala zmarł.

Polak zamordowany w Irlandii! Kolejna zbrodnia na tle rasistowskim?

Policji szybko, bo po zaledwie dwóch dniach udało się zidentyfikować i pochwycić sprawcę tej zbrodni. Okazało się, że jest nim 24-letni Łotysz Rihards Lavickis. Jego przydzielony z urzędu obrońca złożył wniosek o przyznanie prawa do bezpłatnej opieki prawnej. Wygląda również na to, że Lavickis nie jest do końca zdrowy pod względem psychicznym. Jego zachowanie w areszcie i podczas rozmowy z policjantami nie było normalne. W sprawę będzie musiał zostać zaangażowany psycholog. Nie wiadomo czy obecność kolejnych biegłych nie będzie konieczna.

Polski kierowca zabił matkę i trójkę dzieci, bo bawił się telefonem podczas jazdy. Ale takich jak on są na drogach setki...Wciąż nic nie wiadomo na temat ewentualnych motywów tej zbrodni. Policja wyklucza motywacje na tle ksenofobii lub rasizmu. Nieznane są relacje między sprawcą, a ofiarą. Nie wiadomo czy był to napad rabunkowy, czy jakaś kłótnia

Ostatnie aktualności

Pomoc i wsparcie

Płatności obsługuje: