Dzisiaj jest: czw 20 wrz 2018 02:23
Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
Aktualny kurs walut: 1 zł = £ 4.84

SZOK! Popularna sieć zamyka swoje sklepy

Ciesząca się popularnością brytyjska sieć handlowa Marks&Specncer ogłosiła szokującą decyzję, że na terenie Wielkiej Brytanii i Europy, w tym w Polsce

Ciesząca się popularnością brytyjska sieć handlowa Marks&Specncer ogłosiła szokującą decyzję, że na terenie Wielkiej Brytanii i Europy, w tym w Polsce, zostanie zamkniętych kilkadziesiąt sklepów z odzieżą. Zamiast tego firma chce się skupić na rozwijaniu sklepów z żywnością.

Jak informuje BBC, prezes Marks&Spencer Steve Rowe, wyjawił, że w najbliższym czasie zostaną zamknięte 53 sklepy w Wielkiej Brytanii oraz w innych krajach, głównie europejskich. Sklepy, które unikną zamknięcia, zostaną zmniejszone.

W zamian za to zwiększona zostanie liczba sklepów z artykułami spożywczymi, bo to właśnie na ich sprzedaży chce się teraz skupić firma. Produkty spożywcze firmy cieszą się wśród klientów sporą popularnością i zainteresowaniem, zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w innych krajach Europy. Z tego powodu firma ogłosiła także, że w ciągu najbliższych kilku lat zostanie otwartych około 200 sklepów z samą żywnością.

Decyzja o tym, by zamknąć sklepy z odzieżą, wynika ze stale spadającej w nich sprzedaży. W ostatnim roku obniżyła się ona o 8,9%, dając tym samym najgorszy wynik od 2008 roku. Statystyki pokazują, że w tym czasie prawie połowę ubrań tej firmy sprzedano po promocyjnych cenach.

Drastyczne kroki zostały podjęte również względem sklepów Marks&Spencer w Polsce. Ogłoszono, że firma zamknie 11 sklepów działających na terenie Polski i zwolni wszystkich pracowników. „Nasza działalność w Polsce jest nie do utrzymania” powiedział Jonathan Glenister, dyrektor regionalny na Europę, Chiny oraz Indie.

Ostatnie aktualności

Pomoc i wsparcie

Płatności obsługuje: