Dzisiaj jest: śro 18 lip 2018 21:02
Imieniny: Kamila, Karoliny, Roberta
Aktualny kurs walut: 1 zł = £ 4.83

Council UDERZY w mieszkańców!

Brytyjski Council planuje uderzyć mieszkańców po kieszeniach. Okazuje się, że dodatkowe opłaty w formie podatku miałyby zostać nałożone, dla każdego, kto mieszka niedaleko parków lub innych terenów zielonych.

Brytyjski Council planuje uderzyć mieszkańców po kieszeniach. Okazuje się, że dodatkowe opłaty w formie podatku miałyby zostać nałożone, dla każdego, kto mieszka niedaleko parków lub innych terenów zielonych.

Jak donosi Express, parki oraz tereny rekreacyjne w Newcastle w Anglii są w opłakanym stanie. Władze intensywnie rozmyślają nad tym, jak przywrócić im dawną świetność. Jednym z pomysłów jest wprowadzenie specjalnego podatku dla wszystkich, którzy mieszkają najbliżej terenów zielonych, ponieważ to oni najczęściej z nich korzystają. Argumentem jest także to, że ceny nieruchomości, które znajdują się w ich pobliżu są wyższe, ponieważ park za rogiem zawsze zwiększa atrakcyjność lokalizacji w jakiej znajduje się dom.

Newcastle City Council rozmyśla także nad tym, by parki przekazać organizacjom charytatywnym, lub potraktować je jako biznesy i postawić na ich terenie więcej kawiarenek i restauracji, z których dochody przeznaczane byłyby na ich utrzymanie. Plany te zostały ujawnione przez Kim McGuinness z Newcastle’s Cabinet Member for Culture and Communities.

Wysłała ona do Izby Gmin dokument, w którym wskazuje, że 10 parków i 6 terenów rekreacyjnych w Newcastle jest źle utrzymanych oraz bardzo zaniedbanych z powodu kiepskiego finansowania, które przez cztery lata zostało obniżone z ponad 2,6 milionów funtów do jedynie 253 tysięcy funtów. Spowodowało to redukcję etatów pracowników, którzy się nimi zajmowali. W piśmie przedstawiła także pomysły Councilu, w jaki sposób poprawić stan terenów zielonych.

„Place zabaw dla dzieci doświadczają wybitnego upadku. Przestarzałe są sprzęty do zabawy, które są po prostu usuwane, a nie zastąpione. Parki są również ważnym miejscem dla starszych ludzi” mówi McGuinness. „Otrzymujemy skargi od użytkowników parków o spadku poziomu ich utrzymania” dodaje.

Radna zaznaczyła także, że działania Councilu „mają pełne poparcie polityczne dla tego ruchu”. „Dochód wzrośnie dzięki wymienionym wcześniej źródłom. Parki w Newcastle są miejscem spotkań wielu ludzi i poprawiają zdrowie psychiczne” powiedziała.

Ostatnie aktualności

Pomoc i wsparcie

Płatności obsługuje: